ABC budowy? Przemyśl wszystko zanim rozpoczniesz prace budowlane

  • 01, 11, 2019
  •  
  •  Bez kategorii
  • Możliwość komentowania ABC budowy? Przemyśl wszystko zanim rozpoczniesz prace budowlane została wyłączona
Bez wątpliwości budowę domku musimy rozpocząć od wyboru działki. Pomimo pozorów jest to ogromnie ważna decyzja, bo to od niej zależy czy będzie można wybudować budynek wolnostojący o wybranych parametrach. Żeby się tego dowiedzieć musimy złożyć podanie do urzędu gminy o warunki zabudowy.

Jeżeli już mamy działkę a także warunki zabudowy musimy wybrać stosowny projekt domku. Podczas wyboru planu trzeba się zastanowić nad tym, jaki ma to być budynek: parterowy, z użytkowym poddaszem, malutki, duży, podpiwniczony itp. oraz musimy zwrócić uwagę na takie detale jak: z której strony będzie wejście, czy ma mieć balkon, ile będzie pokoi i jak rozlokowane, czy będzie garaż, czy umywalnia oraz kuchnia będą blisko siebie. Nie mniej ważne jest także co będzie widać przez okno.

Jeżeli decydujemy się na ekipę trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim czy firma jest zarejestrowana. Dosyć często zdarza się, iż firma jest „na lewo” a jeżeli coś pójdzie nie tak to niestety będziemy mieć komplikacje dlatego że firma w łatwy sposób może „ulotnić” się.

drzwi

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE

Równie ważnym elementem jest portfolio ekipy. Warto widzieć inne domy zbudowane przez danych fachmanów, porozmawiać z posiadaczami czy firma była obowiązkowa, czy robiła wszystko zgodnie z projektem, czy wywiązywała się z terminów.

Następnie zamawiamy materiały budowlane Wrocław takie jak: cegły, wylewki, beton, pręty zbrojeniowe -materiały budowlane wrocław na Ceneo . Musimy zwrócić uwagę czy wykonawca ma swój sprzęt i czy ma kierownika budowy, który to będzie nią kierował. Przy każdej budowie, nawet gdy stawia się dom systemem gospodarczym, powinien być obecny kierownik budowy – wymaga tego prawo! Na pewno z realizatorem należy podpisać umowę.

To co najistotniejsze już jest, więc można zacząć budowę. Jednakże nim się przystąpi do pierwszych prac musimy przynajmniej siedem dni wcześniej zawiadomić starostwo o czasie zaczęcia robót. Nabyć musimy tablicę informacyjną, jaka przez cały okres trwania budowy powinna stać na placu. Będą na niej dane inwestora – czytaj więcej . Prócz tablicy trzeba mieć dziennik budowy. Rejestruje się w nim przebieg robót. Teraz możemy spokojne wznosić dom. W odpowiednim czasie zadysponować okna a także drzwi wewnętrzne Erkado. Czeka cię jeszcze położenie podłóg i wyekwipowanie łazienek w kabiny prysznicowe.

Kiedy prace się sfinalizują drugi raz musimy udać się do starostwa aby poinformować tym razem o zwieńczeniu prac. Należy to zrobić 2 tygodnie przed wprowadzaniem się do nowiuteńkiego domu.

Comments are closed.