Bezpieczny plac zabaw, zatem o co zadbać, jeśli nasze maluchy mają bawić się bez żadnych zagrożeń

  • 09, 19, 2019
  •  
  •  Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Bezpieczny plac zabaw, zatem o co zadbać, jeśli nasze maluchy mają bawić się bez żadnych zagrożeń została wyłączona
Bezpieczny rozwój dziecka to priorytet stawiany sobie przez każdego rodzica. Jeżeli ty też masz pociechę, na pewno dbasz, by twojemu szkrabkowi niczego nie zabrakło i aby nigdy nie był narażony na niebezpieczeństwo, zatem kupujesz np. specjalne osłonki na gniazdka elektryczne.

Tak samo jest z zabawą – wielokrotnie decydujemy się na zabawki edukacyjne oraz staramy się wychodzić z dzieckiem na plac zabaw, aby uczyło się kontaktów z rówieśnikami oraz mogło przebywać na świeżym powietrzu. Jednakże nie każdy plac zabaw jest bezpieczny – jak sprawdzić czy właśnie ten ulokowany obok naszego domu urzeczywistnia ustalone standardy?
plac zabaw

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem starczy już pierwsze spojrzenie – jeśli wszędzie widzisz śmieci, nie tylko papierki, lecz co gorsza – szkło, to powinna być pierwsza oraz ostatnia wizyta w tym miejscu. Jeśli wszystko wydaje się być dobrze, zobacz czy przy wejściu wywieszony jest regulamin oraz dane kontaktowe do właściciela. Następnym ważnym elementem są nawierzchnie na plac zabaw, jakie mają dawać bezpieczeństwo również kiedy maluch spadnie z huśtawki (jaka nawierzchnia pod plac zabaw?). Szczególnie powszechne nawierzchnie to syntetyczna guma, piasek, a także wiór drzewny. Wyjątkowo niebezpieczną zaś nawierzchnią jest beton. Trawa również nie jest idealna, ponieważ kiedy tylko zacznie deszczowo, zamiast miłej trawki zrobi się błoto, na którym wyłącznie można się poślizgnąć. Oprócz tego trzeba sprawdzić wszystkie znajdujące się na placu zabaw sprzęty – nie mogą być zepsute, powyginane czy zardzewiałe. Czasem klej do drewna bądź do plastiku puszcza oraz może się okazać, że maluch szybciej się skaleczy, niż będzie się szczęśliwie bawić (kleje przeznaczone do drewna).

Sprawdź naszą stronę. Tam czekają na Ciebie następne bardzo interesujące wpisy. Robimy dla Was dalsze szczegóły (http://potocznyokna.pl/) i będziemy szczęśliwi, jeżeli je obejrzycie.

plac zabaw

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na placu zabaw jest piaskownica, piasek powinien być czysty, nie mieć żadnych śmieci oraz robaków. I na koniec zupełnie nie najmniej ważna sprawa, a wręcz przeciwnie – plac zabaw ma mieć ogrodzenie, aby nasze maluchy nie biegły poza jego teren w trakcie zabaw, lecz nie tylko. Ogrodzenie zabezpiecza także przed wejściem m.in. psów, jakie mogłyby zanieczyszczać piaskownicę. Plac zabaw to świetne miejsce dla maluszków, naturalnie jeśli jest bezpieczny. Dzieci mogą bawić się tutaj całymi dniami, by potem zmęczone, lecz i szczęśliwe poszły spać od razu po wieczornym myciu i czytaniu.

Na tej stronie jest wiele użytecznych wiadomości, jednak koniecznie zobacz także pozostałe szczegółowe informacje śruby calowe. One również są bez wątpienia godne uwagi.

Dowiedz się więcej: S.A.

Comments are closed.