Chcesz kupić mieszkanie we Wrocławiu? Pamiętaj o kilku ważnych kwestiach.

  • 01, 12, 2019
  •  
  •  Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Chcesz kupić mieszkanie we Wrocławiu? Pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. została wyłączona
Teraz coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego mieszkania. Mieszkanie u bliskich czy wynajmowanie lokum przestaje ich bowiem zadowalać. Trzeba jednak wiedzieć, że kupno mieszkania to naprawdę niemałe przedsięwzięcie, które wymaga ogarnięcia kilku dość istotnych kwestii.

Każdy, kto zainteresowany jest mieszkaniami wystawionymi na sprzedaż powinien skorzystać z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej takie zwroty, jak „Wrocław sprzedaż mieszkań” lub „Wrocław Biskupin mieszkania”. W ten sposób bardzo szybko można znaleźć bardzo wiele godnych uwagi ogłoszeń o mieszkaniach, które przeznaczono do sprzedaży. Decydując się na

mieszkanie od dewelopera

Autor: Eduardo
Źródło: http://www.flickr.com

zakup mieszkania, powinno się pamiętać, że jest to naprawdę niemały wydatek.

Oznacza to, że mnóstwo osób zmuszonych jest po prostu do wzięcia niemałego kredytu w banku. Banki aktualnie zawsze oczekują wkładu własnego. Teraz wynosić musi on minimum dziesięć procent. Od stycznia Nowego Roku banki mogą wymagać wkładu własnego wynoszącego nawet dwadzieścia procent. To, jak drogie będzie mieszkanie uzależnione jest od szeregu czynników (zobacz na stronie – pełna oferta). Wpływ na cenę mieszkania ma przede wszystkim jego położenie. O wiele więcej kosztują mieszkania położone w centrach największych miast. Sporo kosztują także te, które znajdują się w pobliżu miejsc ciekawych turystycznie. Położony w pobliżu las czy zalew sprawia, że cena mieszkania wyraźnie rośnie.

Mieszkanie można kupować bez żadnego wsparcia albo przy wsparciu agencji nieruchomości. Aby znaleźć solidną agencję nieruchomości, też można sięgnąć po Internet. W tym celu w wyszukiwarce internetowej powinno się wpisać frazy takie, jak „Wrocław sprzedaż mieszkań” lub „Wrocław Biskupin mieszkania”. Agencji nieruchomości na rynku teraz działa bardzo dużo – np. Archicom. Nie wszystkie jednak pracują zgodnie z obowiązującym prawem.

Aby mieć pewność, że wybieramy porządną agencję, zawsze dobrze jest zapytać o posiadanie wymaganych polskim prawem pozwoleń i licencji. Rozsądnie jest jest również zasięgnąć opinii innych. Tutaj również Internet okazuje się być przydatny. Na rozmaitych forach internetowych wiele osób zamieszcza opinie odnoszące się właśnie do agencji nieruchomości. Zawsze warto również wypytać znajomych, którzy przed nami korzystali z pomocy agencji w trakcie kupna mieszkania.

Comments are closed.