Co wiesz o szafach, nim je kupisz ?

  • 03, 19, 2019
  •  
  •  Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Co wiesz o szafach, nim je kupisz ? została wyłączona
Szafa – mebel wolno stojący lub zabudowany we wnęce ściany, zamykany drzwiami, w użyciu do przechowywania bogatych obiektów, takich jak ubrania, książki czy naczynia. Najczęstszym oprzyrządowaniem szafy są: półki, drąg do wieszania ubrań na wieszakach, szuflady, zwierciadło, wieszak na paski, krawaty itd.

Szafa to mebel o konstrukcji skrzyniowej, w relacji od obszarów jedno czy też wieloczęściowy, dodatkowo może być wyposażony w szuflady i lustra. Znajduje zastosowanie w sypialni oraz przedpokoju. Szafa garderobiana owo jeden spośród najważniejszych, bezpośrednio strategicznych punktów w każdym domu czy mieszkaniu. Producenci mebli gotowych oferują bardzo specyficznie zaplanowane szafy, jednak sprzęt standardowy nigdy nie przyzwoli na wykorzystanie powierzchni tak jak zabudowa wykonana na wymiar. Jak pokazuje analiza wyników wyszukiwania np. frazy szafy na wymiar Warszawa, w dużych miastach szczególnie popularny jest trend decydowania się na szafy na wymiar. Najczęściej wyszukiwane frazy to nie tylko meble na wymiar Warszawa, ale również Poznań czy Wrocław).

Projektując wnętrze zabudowy pożądane byłoby przemyśleć, jakiego rodzaju ubrania, dodatki i akcesoria będą w niej podtrzymywane. Z pomocą może przyjść np. choć to z pewnością nie jedyne użyteczne źródło, które znacznie przyśpieszy i ułatwi Twój wybór. Dzięki specjalnym wieszakom, drągom i realizatorom dedykowanym konkretnym proporcjom garderoby znacznie łatwiej utrzymać porządek. Kosze na buty a bieliznę zapewnią niezbędny transfer powietrza natomiast właściwą segregację. Obok wysokich zabudowach niezbędnym akcesorium jest zwykle pantograf – drążek ze osobliwym uchwytem umożliwiający łatwy dostęp do wysoko powieszonych ubrań. Osobne wieszaki na spodnie i pasy pomogą zdefiniować przeznaczenie przestrzeni.

poddasze

Autor: INDECO
Źródło: INDECO

Fronty przesuwne są bardzo lubiane i praktyczne Pozwalają na otwarcie wnętrza mebla bez zabierania przestrzeni wokół szafy, a także dają komfortowy i bezgraniczny dostęp do jej środka.

Są doskonałym rozstrzygnięciem dla wnętrz, w których w intymnej odległości od szafy odnajdują się inne obiekty – fronty przy odblokowaniu nie będą z nimi kolidować. Należy jednak pamiętać, że platforma przesuwny zabiera sporo miejsca (zwykle od chwili 8 do 10cm).

Drzwi rozwierane mają grubość jedynie samych płyt frontowych, są zatem dobrym podejściem przy płytkich meblach. Jednym z elementów szafy jest półka. Półka – pozioma płaszczyzna umieszczona w szafie, przymocowana do granicy lub pod stołem czy stolikiem
przekazana aż do rozparcelowywania na niej różnego gatunku przedmiotów takich jak książki, naczynia, czy ubrania.

Comments are closed.