Czy warto zdecydować się na podatek liniowy? Co wiadomo o tej formie rozliczenia? Czy warto ją rozpatrzeć?

  • 05, 14, 2019
  •  
  •  Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Czy warto zdecydować się na podatek liniowy? Co wiadomo o tej formie rozliczenia? Czy warto ją rozpatrzeć? została wyłączona
Podatek liniowy, który nazywany jest również płaskim, to jedna z metod wyliczania podatku, zgodnie z jaką wysokość należnego podatku jest proporcjonalna do kwoty podstawy opodatkowania. Ten rodzaj podatkowy używany jest w obliczaniu podstawy podatku dochodowego od osób fizycznych, ale także podatku dochodowego od osób prawnych. Kwota wyrażona w procentach podatku liniowego nie zmienia się, jest to dziewiętnaście procent dla każdego z podatników.

Co oprócz tego trzeba wiedzieć jeśli chodzi o podatek dochodowy liniowy? sporo więcej zobaczysz na www

W opisie bardziej konkretnym tego typu podatek polega na wyłączeniu progresji podatkowej, co znaczy, że wzrost stawki podatku następuje, gdy zwiększa się podstawa opodatkowania. W takim znaczeniu taki podatek jest w stanie funkcjonować w systemie podatkowym pośród tego typu zagadnień, jak kwota zmniejszająca podatek przeczytać tutaj czy różnego rodzaju ulgi od podatku.

rozliczenia

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com

W ogólniejszym znaczeniu podatek taki to uproszczona forma podatku, który odprowadzany jest od osiąganych dochodów przez zniesienie ulg podatkowych, a również kwoty zwolnionej od podatku.

Jeśli przedstawiony tekst zabrał Cię w niepoznany rejon wiedzy, to świetnie się składa, gdyż możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj – kliknij na ten link i zobacz więcej.

W tej sytuacji całość takiego podatku zależy od ujednoliconej stawki opodatkowania, a do tego też wysokości dochodu, czyli podstawy opodatkowania. Pokazując pojęcie w taki właśnie sposób, funkcja kwoty należnego podatku od kwoty uzyskanego dochodu, to funkcja liniowa, jak oczywiście założymy, iż otrzymany dochód okażę się większy niż zero. Możliwość skorzystania z tego typu podatku jest związana z dopełnieniem pewnych wymagań. Pierwsze ograniczenie jest związane ze źródłem dochodu, który może podlegać powyższemu rodzaju opodatkowania. 


W zgodzie z istniejącymi przepisami stawką w wysokości dziewiętnastu procent mogą zostać opodatkowane wyłącznie dochody uzyskane z nierolniczej działalności gospodarczej. Przychody, jakie otrzymujemy z innego rodzaju źródeł podlegają opodatkowaniu zgodnie z zasadami ogólnymi. Do tego, decydują się na liniowy podatek dochodowy, sprawdź informacje podatnik nie powinna świadczyć na rzecz byłego pracodawcy usług takiego samego typu, co praca świadczona na jego rzecz na umowie o pracy w takim samym roku podatkowym.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (https://www.rego-bis.pl/nasze-kierunki-albania,3269.html) także z pewnością wpadnie Ci w oko!

Jeśli nie do końca rozumiemy to zagadnienie dobrze jest poradzić się sprawdzonego księgowego. Tego typu osoby są w stanie w jasny sposób przedstawić nam na czym polega powyższa kwestia, jak też wiele innych dotyczących kwestii podatków czy w ogóle dochodów czy finansów.

Comments are closed.