Każdy pragnie zakupić własne M, czyli rynek wtórny czy pierwotny?

  • 02, 08, 2019
  •  
  •  Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Każdy pragnie zakupić własne M, czyli rynek wtórny czy pierwotny? została wyłączona
Teraz coraz więcej osób, które niedawno zawarły związek małżeński decyduje się na kupno własnego M. Mieszkanie kątem u rodziców lub teściów jest dla nie do zaakceptowania. Natomiast wieloletnie wynajmowanie mieszkania to z kolei zbędne wydawanie pieniędzy – w ciągu roku można stracić naprawdę okrągłą sumę pieniędzy. Zakup własnego M wydaje się być więc pomysłem idealnym. Pojawia się jednak pytanie, czy bardziej korzystnym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie lub te z rynku o charakterze wtórnym.

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Mieszkania deweloperskie, czy nowe mieszkania, to rozwiązanie dużo droższe niż kupno z rynku o charakterze wtórnym. Pomimo tego właśnie na nie decyduje się coraz więcej młodych ludzi, którzy chcą mieć własne mieszkanie – mieszkania. Decydując się na nowe mieszkania, otrzymuje się mieszkanie w stanie surowym.

Jeżeli czytasz ten tekst to znaczy, że omawiana tematyka Cię zainteresowała – pod linkiem (https://www.profbud.info/news/mieszkania-trzypokojowe-na-bemowie) znajdziesz podobne, tak samo ciekawe informacje.

W efekcie można je wykończyć dokładnie tak, jak się pragnie. Jednocześnie omija się wszystkie prace związane z usunięciem śladów po wcześniejszych właścicielach. Nie należy więc rozbijać starej glazury czy zeskrobywać ze ścian nieładnego koloru, licząc się z tym, że i tak będzie przebijał przez ten, który dopiero zostanie nałożony.

W efekcie wykończenie zgodnie z własnymi wizjami możliwe jest w krótszym czasie. Nowe mieszkania, które powstają teraz, to nowoczesne budownictwo, które obejmuje nie tylko same mieszkania, ale również powierzchnie garażowe oraz place zabaw ( związane z zakupem mieszkania). Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy posiadają własny samochód lub dzieci lubiące się jeszcze bawić. Mieszkania z rynku o charakterze wtórnym są wprawdzie dużo tańsze, ale na ogół ich stan techniczny jest opłakany.

mieszkanie

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagają zazwyczaj całościowego remontu, który pochłania również duże środki finansowe. Jednocześnie wcale nie pozwalają na wcześniejsze wprowadzenie się. Chyba że komuś nie przeszkadza to, że w mieszkaniu odbywa się właśnie generalny remont. Do tego dochodzi fakt, że przeważająca część mieszkań z rynku wtórnego to mieszkania ulokowane jeszcze w budownictwie starego typu. Bloki są na ogół nieocieplone, klatki schodowe zdewastowane, nie ma miejsca na samochód, a teren zabaw dla dzieci to zazwyczaj tylko ulotne wspomnienie.

Jeżeli masz chęć zgłębić większą ilość faktów na opisywane zagadnienie – polecam przeczytać (https://bazalt.pl/kopalnia-kosmin/oferta/bloki-kamienne/) wszystko, co Cię ciekawi na zbliżony temat.

Mieszkania deweloperskie są więc dużo korzystniejszym rozwiązaniem, które ostatecznie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale też sporą kwotę pieniędzy.

Comments are closed.