O współczesnych trendach w aranżowaniu przydomowych przestrzeni, czyli parę słów o modnych i praktycznych ogrodzeniach naszych działek

  • 05, 04, 2020
  •  
  •  Bez kategorii
  • Możliwość komentowania O współczesnych trendach w aranżowaniu przydomowych przestrzeni, czyli parę słów o modnych i praktycznych ogrodzeniach naszych działek została wyłączona
O solidnym ogrodzeniu myśli prawdopodobnie każdy współwłaściciel domu, który kupił parcelę budowlaną, a także każdy mężczyzna, który w nadchodzącym miesiącu chce zamieszkać w ledwo co postawionym domku. Tymczasem ci, którzy mają kilkudziesięcioletni płot, liczący niemalże pół wieku, też chcieliby pochwalić się przed sąsiadami o wiele ładniejszym ogrodzeniem. Wybór, przed jakim stają właściciele domu w żadnym wypadku nie jest łatwy, bo na rynku można dzisiaj kupić prawie wszystko: od pięknych sosnowych sztachet zaczynają, a na solidnych metalowych przęsłach kończąc.

ogrodzenie kute

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Należy przypomnieć, że tak ogrodzenia (polecamy anotis ogrodzenia) kute, jak i zwykły płot z ciemnozielonej siatki są nie tylko istotnym elementem dekoracji otoczenia domu, ale również mają chronić określoną rodzinę przed intruzami – kute. Tak czy siak nie mamy w tym miejscu na względzie złodziei, ponieważ dla nich płot nie jest barierą niemożliwą do sforsowania, lecz głównie przypadkowych, a zarazem bardzo ciekawskich przechodniów. Z tego powodu posażni biznesmeni inwestują w tak masywne ogrodzenie, że stojący w środku domek parterowy jest właściwie niewidoczny.

Gdy dokładniej przypatrzymy się choćby sąsiednim domostwom, to od razu przekonamy się, że ich właściciele na kupnie i zamontowaniu mniej bądź bardziej eleganckiego ogrodzenia wcale nie kończą. Wyjątkowo popularnym zwyczajem staje się sadzenie różnych drzew bądź krzewów ozdobnych. I tak przeważnie masywne ogrodzenia kute są przyozdobione gałązkami rosnących tuż obok tui, cyprysów, jałowców lub pozostałych gatunków drzew i krzewów. Oryginalnie przycięte rośliny są wspaniałą dekoracją, a przypadkowi spacerowicze nie widzą, co gospodarze domu robią na podwórku lub w ogrodzie.

Porządek i przestrzeganie elementarnych zasad projektowania otoczenia budynku mieszkalnego staje się priorytetem, szczególnie gdy na ładnie usytuowanej działce stoi nowoczesny dom. Z tego powodu warto też zdecydować się na, dla przykładu, balustrady kute, jeśli tylko działkę ogradzają przęsła wykonane z takiego samego albo przynajmniej podobnego surowca – więcej balustrad kutych. Mniej uważni goście być może w ogóle nie zauważą starań podjętych przez gospodarzy, lecz pomysłowi posiadacze domu parterowego będą mieć ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Comments are closed.