W jaki sposób pewnie nabyć mieszkanko od dewelopera?

  • 04, 05, 2020
  •  
  •  Bez kategorii
  • Możliwość komentowania W jaki sposób pewnie nabyć mieszkanko od dewelopera? została wyłączona
Stawiając na zakup mieszkanka z rynku pierwotnego nabywca otrzymuje szereg pożytków, ale równolegle godzi się na pewne ryzyko, zwłaszcza jeżeli nabywa posiadłość będącą w budowie.

deweloper gdańsk
Przed podjęciem decyzji o kupnie apartamentu powinno się zweryfikować, czy deweloper (inwestor zastępczy) jest właścicielem albo użytkownikiem wieczystym gruntu. Najłatwiej sprawdzić to w księdze wieczystej.

Pragniemy zaprosić Cię do przeczytania naszego rzetelnego artykułu. Kliknij w łącze tutaj i przenieś się do kolejnej witryny.

Od 4 lat funkcjonuje internetowa przeglądarka ksiąg wieczystych, zatem żeby przejrzeć KW nie trzeba wychodzić z domku, wystarcza znać jej numer. Z księgi wieczystej dowiemy się też, czy działka bądź budynek nie są obciążone hipoteką czy niespodziewanymi służebnościami. Adnotacjami o hipotekach zabezpieczających spłatę debetu na zakup działki lub budowę bloku nie należy się przejmować, natomiast wyłącznie przypilnować, by w momencie zawarcia umowy deweloper przedstawił zaświadczenie z banku, który zobowiązuje się zwolnić z obciążeń nabywane mieszkanie. Przygotowując się do kupna posiadłości od dewelopera należałoby również zajrzeć do KRS, z jakiego dowiemy się, czy deweloper Gdańsk (sprawdź deweloperów w Gdańsku) nie został postawiony w stan likwidacji.

Zestaw zaworów Purmo TempCo VT

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Nabywca mieszkanka musi dopilnować, by w umowie znalazły się zapisy o karach za jej niedotrzymanie przez każdą ze stron. Chodzi o to, ażeby w wypadku opóźnień w realizacji inwestycji z przewinienia dewelopera, konsument mógł dochodzić odszkodowania.

Analizując inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku (sprawdź inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku) (zwłaszcza na wczesnych etapach inwestycji) warto przyjrzeć się pozwoleniu na budowę. Pozwolenie gwarantuje, że budowa nie będzie zablokowana poprzez urzędowe procedury.

Comments are closed.